Toimisto

Asemakatu 7 (2. krs), 70110 Kuopio

Jos et löydä perille, soitathan toimistoon tai jollekin työntekijöistämme, niin tulemme sinua vastaan.

Sähköposti: nuortenpalvelu@nuortenpalvelu.fi
Toimiston yleinen puhelinvaihde: 040 0182 047 (arkisin klo 9-15)

Y- tunnus: 0292537-3

Laskutusosoite

Nuorten Palvelu ry
Keskustoimisto
Asemakatu 7
70110 Kuopio

Sähköpostitse laskut: mikko.leppavuori@nuortenpalvelu.fi

Harjoitteluun Nuorten Palvelu ry:lle?

Otamme resurssiemme puitteissa harjoittelijoita järjestöömme.

Jos mietit yhteydenottoa harjoitteluusi tai opinnäytetyöhösi liittyen:

  • Selvitä oppilaitoksesi käytännöt harjoitteluun tai opinnäytetyöhön liittyen.
  • Kertaa harjoitteluun tai opinnäytetyöhön liittyvät tavoitteelliset ja sisällölliset vaatimukset.
  • Pohdi, millaiset mahdollisuudet koet omasta näkökulmastasi merkityksellisenä ja inspiroivana
  • Mikäli olet kiinnostunut harjoittelupaikasta, täytäthän tästä linkistä löytyvän lomakkeen, niin olemme sinuun yhteydessä asiasta mahdollisimman pian!

Henkilökunta

Tatu Tossavainen

toiminnanjohtaja

johtaminen, vaikuttamistoiminta, kumppanuudet

+358 40 487 4806
tatu.tossavainen@nuortenpalvelu.fi

Mikko Leppävuori

talous- ja hallintokoordinaattori, kouluttaja

talous-, hallinto- ja koulutuspalvelut

+358 40 157 7848
mikko.leppavuori@nuortenpalvelu.fi

Lila Savolainen

järjestöassistentti

+358 40 195 0502
lila.savolainen@nuortenpalvelu.fi

Nuorten Reviireillä

Pauliina Lampela

asiantuntija
Nuorten reviireillä -toiminta valtakunnallisesti

+358 44 727 3098

pauliina.lampela@nuortenpalvelu.fi

Taina Worster

projektikoordinaattori

Nuorten reviireillä -toiminta Kuopiossa

050 553 4772

taina.worster@nuortenpalvelu.fi

Työntekijä Bea Bergholm.

Bea Bergholm

projektisuunnittelija

Nuorten osallisuuden kehittäminen kauppakeskus Lippulaivassa -hanke

+358 50 549 7733

bea.bergholm@nuortenpalvelu.fi

Zemppari-toiminta

Pauliina Timonen

vapaaehtoistoiminnan asiantuntija
Zemppari-toiminta

040 487 4683
pauliina.timonen@nuortenpalvelu.fi

Milla Romppanen

vapaaehtoistoiminnan asiantuntija
Zemppari-toiminta

040 023 1693
milla.romppanen@nuortenpalvelu.fi

vertzi

Maarit

vapaaehtoistoiminnan asiantuntija
Vertzi

050 358 0120
vertzaajat@nuortenpalvelu.fi

Meidän kylän nuoret -hanke

Riitta Rönkkö

yhteisösuunnittelija
Meidän kylän nuoret -hanke

044 744 9598
riitta.ronkko@nuortenpalvelu.fi

Noora Silvennoinen

yhteisökehittäjä
Meidän kylän nuoret -hanke

050 553 4474
noora.silvennoinen@nuortenpalvelu.fi

Tuomas Puustinen

yhteisökehittäjä
Meidän kylän nuoret -hanke

050 549 7897
tuomas.puustinen@nuortenpalvelu.fi

Etsivä Nettityö

Jani, Maria ja Veera

etsivän nettityön asiantuntijat

+358 40 505 2407
etsiva.nettityo@nuortenpalvelu.fi

Muut yhteystiedot

Nupsu

nuortenpalvelu@nuortenpalvelu.fi

toimiston puhelinvaihde: 040 0182 047 (arkisin klo 9-15)

Hallitus 2022

Puheenjohtaja Erno Kääriäinen (Kuopio)

Varsinaiset jäsenet:
Kari Keuru
Heli Airaksinen
Sanna Emilia Hynninen
Tatu Moisio

Varajäsenet:
Jaana Hakulinen
Kaisa Pietilä

Nuorten Palvelu ry
Asemakatu 7
70110 Kuopio

puh. 0400 182 047
nuortenpalvelu@
nuortenpalvelu.fi

Y-tunnus 0292537-3

Zemppari

Vertzi

Etsivä Nettityö

Nuorten reviireillä

Meidän kylän nuoret

Asiantuntijapalvelut

Vaikuttamistoiminta

Tule vapaaehtoiseksi!